wtorek, 09 sierpnia 2022
1369301
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
5
669
674
1365481
3820
17033
1369301

Twój IP: 3.235.140.84
Czas serwera: 00:04:41

Parafialny Dzień Skupienia

"Istnieje dziś szczególna konieczność, aby rozpowszechniało się i utrwalało przekonanie, że troska o powołania jest łaską i odpowiedzialnością powierzoną wszystkim bez wyjątku członkom Kościoła"

Jan Paweł IIW trzecią niedzielę Wielkiego Postu, odpowiadając na zaproszenie, odwiedził naszą Wspólnotę Parafialną ks.  Robert Nurski Proboszcz z Żydowa a zarazem Prezes Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W Słowie Bożym poruszył problem odpowiedzialności każdego katolika za sprawę powołań do Służby Bożej, mówił o konieczności modlitwy za kapłanów, a także przedstawił w skrócie historię i cele działania Stowarzyszenia. Temat ten został poruszony ze względu na wskazania powizytacyjne ks. Prymasa, by sprawa powołań stawała się coraz ważniejszą dziedziną działań duszpasterskich. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie i w naszej Parafi powstanie aktywnie działające Koło SWPK. Ks. Robertowi dziękujemy za "zapalenie iskierki".Modlitwa Jana Pawła II o powołania

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj Krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.

Liturgia na dzis